Kniha příběhů

 Historie, současnost a budoucnosti Prahy 14 v dosud nezveřejněných výpovědích, archiváliích a fotografiích.

Knihu vydal spolek Doubravka Praha 14  ve spolupráci s produkcí StopZevling.

„Materiál pro knihu jsme dávali dohromady několik let, jsou v ní stovky hodin práce, byla to pro nás všechny srdcovka. Díky všem, autorům, podporovatelům a sousedům ze čtrnáctky, kteří přispěli radou, námětem a vzpomínkami. Bylo mi ctí je potkávat a poznávat.“ (Radek Vondra, bývalý starosta Prahy 14)

„Když jsme před čtyřmi lety dokončili první knihu Linka 141 o Černém Mostě, netušil jsem, že za čtyři roky budeme tvořit další a ještě obsáhlejší. Sešel se opět skvělý tým, spisovatel a historik Jaroslav Šmíd,  Pjeer Van Eck a grafik Šimon Matějka. Zásadní měrou také přispěli hloubětínský kronikář Jan Břinek a vojenský historik z Alojsova Miloslav Kuch Breburda. (Vojtěch Havlovec, Stop Zevling production).

Tajmené podzemí

Právě v čase, kdy se na Černý most stěhovali první obyvatelé, začala meteorologická anomálie a teplota klesla z plus 15 na mínus 15 stupňů.
Karel IV osobně navštívil lomy Hloubětíně, aby zkontroloval kvalitu místního kamene, z něhož měl být vystavěn nový pražský most.
Záměr firmy Baťa vystavět v Hostavicích zahradní město pro tři tisíce zaměstnanců nakonec překazil vojenský erár.
Roku 1383 bylo zaznamenána zpráva, že během plenění statku v Kyjích došlo k roztržení zbraně zvané puška, což způsobilo střelci smrtelné zranění.
Figurky zvířátek z jílu vyráběné podnikatelem Otakarem Olivou na Jahodnici, posléze zaplavily hračkářství v celé zemi.
Skalní útvar nazývaný Kilimandžáro na okraji Hutí, patřil mezi oblíbená místa dětských her.

UPOZORNĚNÍ: Kniha je interaktivní. Místo symbolů Prahy 14 (znak, prapor a logo) obsahuje tři ohraničená bílá místa, k jejich zaplnění slouží vložené samolepky. Ale pozor, symbloly lze vlepovat až po 1. říjnu 2022, kdy končí embargo  současné radnice Prahy 14, vyhlášené z obavy před jejich politickým zneužitím. (Existuje předpoklad, že raritní exempláře bez výlepu se stanou zájmem bibliofilů.)

Pořiďte si vlastní Příběh a my Vám ho dovezeme. Gratis.