Skip to main content
Aktuality

Praha ve vašich dlaních: Kompletní příběh Prahy 14 čeká na své odhalení

Praha, město tisíce věží, je domovem nesčetných příběhů a historických tajemství. Mezi těmito tajemstvími vyniká oblast Prahy 14, která je stejně fascinující a bohatá na historii. Kniha „Příběh Prahy 14“ je unikátní publikací, která přináší dosud nepublikované vzpomínky místních pamětníků a desítky fotografií. Zajímavosti jako znovuobjevené podzemí, bitva u Štěrbohol obohatí vaše pochopení Prahy a jejího vývoje. Nejenže se dozvíte o historii, ale také o budoucnosti Prahy 14, což dělá tuto knihu nepostradatelnou součástí knihovny každého milovníka Prahy. Získejte svou kopii ještě dnes a prozkoumejte neobjevené příběhy Prahy 14.

Kniha „Příběh Prahy 14“ je ojedinělým dílem, které by nemělo chybět ve vaší sbírce. Prozkoumává jak historii, tak budoucnost Prahy 14 a nabízí několik důvodů, proč by tato kniha měla být součástí vaší knihovny:

  • Původní vzpomínky a fotografie: Kniha přináší dosud nepublikované vzpomínky místních pamětníků a stovky fotografií, což činí tuto publikaci jedinečnou ve své kategorii​1​.
  • Mnoholetá příprava: Materiály pro tuto publikaci byly shromažďovány několik let, což odráží vášeň a úsilí autorů a spolupracovníků, kteří se podíleli na jejím vytvoření​.
  • Spojení s rozhlednou Doubravka: Architekt Martin Rajniš, který navrhl rozhlednu Doubravka pro Prahu 14, je také ambasadorem knihy. Jeho účast na vydání knihy spojuje dvě významné části kulturního dědictví Prahy 14, což dodává knize další dimenzi a zvyšuje její hodnotu pro milovníky Prahy​.

V roce 2013 se začal psát příběh rozhledny Doubravka, která se stala novou dominantou Městské části Praha 14. Rozhledna byla vytvořena ve spolupráci mezi starostou MČ Praha 14, Radkem Vondrou, architektem Martinem Rajnišem a společností Landia Management s.r.o.

Tato kniha rozšíří Vaše porozumění historii a budoucnosti této městské části. „Příběh Prahy 14“ vám také nabídne jedinečný vhled do příběhu za vznikem jedné z architektonických dominant oblasti – rozhledny Doubravka.